Google+ Google

Zaburzenia snu u psa

Sen, będący podstawą zdrowego trybu życia, ma takie same znaczenie dla ludzi jak i dla innych zwierząt. Psy, będące najlepszymi przyjaciółmi człowieka również potrzebują właściwego snu, aby móc funkcjonować prawidłowo.
Jednak psy tak jak ludzie mogą cierpieć na różnego rodzaju zaburzenia snu. Najczęściej spotykanym zaburzeniem u psów jest bezdech, dotyczy to wielu psów a w szczególności u psów z krótszym pyskiem i u psów z nadwagą

Pozwólcie psu się wyspać

pies śpiPsy inaczej niż ludzie nie zwracają aż tak dużej uwagi na to, na czym śpią. Oczywiście jak dla każdej istoty jakość snu wiąże się z miejscem, nie tylko jednak z samym posłaniem, ale również z jego otoczeniem, co w przypadku tak wyczulonego na najcichsze odgłosy zwierzęcia ma spore znaczenia.
Sen, tak jak i u ludzi, u psów pełni podobną rolę, pozwala zregenerować siły i wypocząć przed następnym aktywnym dniem. Jeśli pies ma problemy z zaśnięciem należy tak jak w przypadku ludzi, krok po kroku go wyciszać.

Czy psy mają sny?

piesCzy psy śnią? To pytanie nurtuje wielu z nas. Posiadacze psów często widzą jak pies porusza łapami, oddycha szybciej czy wydaje dźwięki podczas snu. Po prostu wygląda tak, jakby przeżywał jakiś sen.
Tak, psy też śnią.
Psy śpią podobnie jak ludzie i podobnie jak ludziom, zależnie od potrzeb, psom zdarza się spać kilka lub czasem nawet kilkanaście godzin.