Google+ Google

Jak sobie poradzić z jet lag?

Wybierając się w daleką podróż w kierunku równoleżnikowym, czyli na wschód lub zachód musimy przygotować się na zespół nagłej zmiany strefy czasowej, czyli jet lag. Jest to zjawisko kłopotliwe dla osób odbywających podróże na długich dystansach podczas pierwszych dni ich pobytu w nowym miejscu. Do typowych objawów jet lag zaliczamy zaburzenia snu, zmęczenie, problemy z apetytem, ból głowy, senność

Wózek – miejsce popołudniowej drzemki

wozekJednym z ważniejszych elementów wyprawki dla naszego nowo narodzonego bobasa jest wózek. Trzeba przyznać, że w sklepach jest taki wybór, ze każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, można powiedzieć od wyboru do koloru. Jednak jaki wózek wybrać byśmy byli z niego w 100% zadowoleni?
Wyróżniamy dwa rodzaje wózków:

Łóżeczko turystyczne – zbędne czy niezbędne?

lozeczkoMożna się za głowę złapać, gdy się pomyśli o ilości akcesoriów i gadżetów dla dzieci i rodziców, ale skoro już są to dlaczego z nich nie skorzystać. Zapewne nie jedni przyszli rodzice na swojej liście zakupów umieścili łóżeczko turystyczne, tylko czy na pewno jest im ono niezbędne? Zacznijmy od wyjaśnienia czym jest takie łóżeczko i czym się różni od normalnego, które wszyscy zakupiliśmy przed narodzinami naszych pociech?

Jak nie zasnąć za kierownicą

Jak nie zasnąć w samochodzieJadąc samochodem w długą podróż, musimy starannie zaplanować kilka postojów pozwalających nam na zrelaksowanie się i odpoczynek, który jest niezbędny do bezpiecznej jazdy. Pamiętajmy o tym, że podróżując szczególnie nocą, monotonna jazda powoduje zmęczenie i senność kierowcy.Senny kierowca, tak jak kierowca po spożyciu alkoholu staje się poważnym zagrożeniem dla siebie i innych uczestników drogi.

Sen dziecka w długiej podróży

Sen dziecka w długiej podróżyKilkugodzinna podróż samochodem jest zwykle bardzo męcząca dla nas, osób dorosłych, jadąc z naszym maluchem, pamiętajmy iż o wiele trudniej znosi ją nasze dziecko, które jest unieruchomione w foteliku ochronnym, przystosowanym do jego wagi i wzrostu.
NIEMOWLAKI WIĘKSZOŚĆ CZASU PRZESYPIAJĄ
Podróż z niemowlakiem między 3 – 8 miesiącem życia jest dla nas bardziej komfortowa