Google+ Google

Problemy z kręgosłupem w ciąży

Bóle kręgosłupa w ciąży są bardzo powszechnym zjawiskiem, a w trzecim trymestrze odczuwa je niemal każda przyszła mama. Spowodowane jest to gwałtownie powiększającą się macicą i wzrostem wagi ciała. Zazwyczaj nie oznaczają niczego groźnego, ale na pewno są bardzo dokuczliwe. Zatem jak sprawić by ból pleców był łagodniejszy? Oto kilka sprawdzonych sposobów:

Jak wstawać, aby ulżyć naszym plecom?

jak wstawacTo w jaki sposób śpimy ma duży wpływ na nasze samopoczucie zarówno psychiczne jak i fizyczne. W jaki sposób należy wstawać, aby w dniu następnym nie odczuwać bólów kręgosłupa i cieszyć się dobrą formą fizyczną? Co noc nasz kręgosłup podczas snu narażony jest na duże obciążenia, dodatkowo wstając zginamy kręgosłup, narażając go dodatkowo. To wszystko sprawia, że jesteśmy bardziej podatni na ból. Co możemy zrobić, by zmniejszyć te problemy? 

Jak walczyć samemu z nadwagą

jak samemu poradzic sobie z nadwagaBadania dowodzą, że 80% osób z nadwagą cierpi na bóle kręgosłupa. Otyłość może powodować  skrzywienie kręgosłupa oraz nadmierne przeciążenia stawów jest to poważny problem, którego nie można lekceważyć i z którym należy walczyć. Dlatego spróbuj sam pozbyć się kilku zbędnych kilogramów. Bądź w tym wytrwały i systematyczny, a przekonasz się, że już w ciągu 2 – 3 miesięcy twoja nadwaga ulegnie zmianie.

Jak spać z bólem kręgosłupa

Jak spać z bólem kręgosłupaPonad 60% osób w Polsce cierpi z powodu bólów kręgosłupa. Tak duża liczba osób cierpiących na dolegliwości związane z kręgosłupem co roku powiększana jest jeszcze przez osoby śpiące w niewłaściwy sposób. Biorąc pod uwagę, że mniej więcej 1/3 życia spędzamy śpiąc, właściwie przygotowane miejsce do spania jest bardzo ważne.
PAMIĘTAJMY O TERAPII

Problemy z kręgosłupem

Problemy z kręgosłupemCo druga osoba ma problemy z kręgosłupem. Spowodowane jest to głównie przez siedzący tryb życia, niewłaściwą pozycję w czasie pracy czy snu, małą aktywność ruchową, oraz złe nawyki, które każdy z nas wykonuje automatycznie podczas całego dnia.
NAJCZĘSTRZE PRZYCZYNY SCHORZEŃ KRĘGOSŁUPA
Poza bólem kręgosłupa, pojawiają się również bóle głowy, pogorszenie wzroku