Google+ Google

Jak alergik powinien dbać o materac

dbanie o materacAlergia dotyka coraz większą rzeszą osób. Można powiedzieć, że jest to choroba cywilizacyjna.
Wraz z rozwojem przemysłu, zwiększającym się zanieczyszczaniem, dużą dozą dodatków chemicznych nabywamy pewnych cech, które niejako predestynują nas do nabywania alergii.
Alergię mają dzieci, ludzie w średnim wieku a nawet osoby starsze. Są różne rodzaje alergii i można ją nabyć w różnym wieku.

Szybka pomoc dla alergika

alergiaZałzawione oczy, cieknący nos – pyłki kwitnących roślin są zmorą wielu z nas . Możemy jednak znacznie złagodzić te dokuczliwe objawy uczulenia.
- Staraj się zamykać okna w mieszkaniu, zwłaszcza gdy jest wietrzna lub słoneczna pogoda. Jeśli chcesz je uchylić, najpierw spryskaj firanki wodą, gdyż wilgotna tkanina zatrzyma większość pyłków
Chroń oczy przed słońcem, ponieważ ostre światło nasila łzawienie

Rodzaje testów alergicznych

testyAlergia to poważna choroba a nie leczona może prowadzić do jeszcze poważniejszych problemów zdrowotnych.
Jak ją rozpoznać?
Pierwsze objawy są często widoczne od razu; katar sienny, kichanie, wyraźnie i występujące w różnych miejscach ciała krostki. 

Jak pozbyć się kurzu

Jak pozbyć się kurzuW dzisiejszych czasach coraz więcej z nas cierpi lub posiada oznaki alergii, przeważnie tej wywoływanej przez roztocza – maleńkie żyjątka / pajęczaki /, których nie sposób zobaczyć gołym okiem. Roztocza są mączne i roztocza kurzu domowego i właśnie te drugie najczęściej spotykane w naszych domach, utrudniają życie alergikom i często skutecznie zakłócają ich sen.Głównym czynnikiem powodującym silną alergię, są odchody roztoczy...

Pokój małego alergika

pokój małegoPamiętajmy o tym iż, żeby zapewnić naszemu małemu alergikowi spokojny sen, musimy zadbać o właściwe urządzenie jego pokoju. Aby to zrobić powinniśmy poważnie zastanowić się i wybrać optymalne rozwiązanie tak, aby zmniejszyć wpływ alergenów lub nawet zupełnie je weliminować. Jednak nie chowajmy naszego dziecka w sterylnych warunkach, gdyż musi ono żyć jak inni jego rówieśnicy.

Alergia u dziecka

alergia u dzieckaCo roku w Polsce powiększa się liczba dzieci – alergików, dlatego pamiętajmy, że jeżeli my rodzice jesteśmy alergikami to nasz maluch już w pierwszych miesiącach ciąży powinien być przez nas chroniony. Postarajmy się więc zmniejszyć ryzyko zachorowania naszego dziecka lub złagodzić skutki. Przyszła mama powinna już od początku ciąży stosować odpowiednią dietę, nie spożywać pokarmów, które należą do najczęściej wywołujących...

Więcej artykułów…

  1. Jak uniknąć alergii

Strona 1 z 2