Google+ Google

Jak leczyć lunatykowanie

lekarzNajlepszym i najskuteczniejszym sposobem leczenia lunatykowania jest kontakt ze specjalistą, ale co możemy zrobić by samemu poradzić sobie z lunatykowaniem? Wiadomo nie od dzisiaj, że mimo wielu żartów z tej przypadłości, problem jest poważny i może znacząco wpływać na samopoczucie i funkcjonowanie w ciągu dnia. Można jednak pomóc lunatykującemu. Należy przede wszystkim ograniczać ilość emocji występujących w ciągu dnia.

Co zrobić, gdy dziecko lunatykuje?

lunatykowanieZazwyczaj dzieci wraz z wiekiem wyrastają z lunatykowania, ale gdy problemy trwają zbyt długo należy nie tylko skontaktować się ze specjalistą, ale również zaleźć przyczyny i wyeliminować je z życia małego lunatyka. Dla małego lunatyka najważniejszymi rzeczami są spokojny przebieg dnia oraz wieczorne usypianie. Należy zadbać, aby lunatykujące dziecko nie miało zbyt wielu silnych emocji w ciągu dnia, nie przemęczało się. 

Jak poznać, że dziecko lunatykuje?

dzieckoLunatykowanie to często bardzo poważny problem, zaburzający prawidłowy rozwój dziecka. Popularne opinie mówią, o tym że lunatykowanie polega na nocnym chodzeniu, ale czy tylko? Nie, somnambulizm czyli lunatykowanie określa więcej czynników. W jaki sposób poznać, że dziecko lunatykuje? Najbardziej znanym symptomem jest oczywiście wstawanie z łóżka w nocy i nocne wędrówki w nieokreślonym celu.

Somnambulizm

nocSomnambulizm, sennowłóctwo (potocznie lunatyzm) to zjawisko chodzenia w czasie snu, które wiąże się z niedojrzałością centralnego układu nerwowego. Dosyć często występuje u dzieci i w takiej formie uznawane jest za niegroźne. Występujące regularnie u dorosłych jest już chorobą. Szacuje się, że skłonności do chodzenia we śnie posiada 18% populacji. Zjawisko lunatykowania zachodzi podczas głębokiej fazy snu, niektórzy specjaliści dodaj, że...