Google+ Google

Koszmary, a różnice kulturowe

koszmaryKoszmary występują we wszystkich kulturach, ale w każdej z nich mogą przybierać różną formę. Na przykład, w niektórych kulturach koszmary są widziane jako „otwarte drzwi” a tym samym osoby śniące te koszmary mogą być otwarte na szkodę fizyczną lub duchową.  W innych kulturach, uważa się, że koszmary senne mogą zawierać wiadomości od duchów lub osoby śniące je, przewidują przyszłość. 

Dlaczego boimy się koszmarów sennych

koszmary senneWszelkie reakcje w stanie snu niosą ze sobą duży ładunek emocjonalny. W nocy, śniąc w pewnym sensie „działamy” nieświadomie. 
Koszmary są tworzone przez nas samych podczas snu. Podczas snu sami tworzymy obrazy i sami z nimi następnie walczymy. Dlaczego?
Zazwyczaj przeżycia dnia codziennego wpływają na nasz sen.

Najczęstsze koszmary senne, co oznaczają?

jakie koszmaryNa całym świecie ludzie miewają koszmary senne, są one związane ze stanem naszego umysłu i ducha. Ale zazwyczaj koszmary senne, chociaż różniące się szczegółowym scenariuszem, są do siebie podobne. Oto najczęściej występujące koszmary senne i ich analiza. Lęk i/lub ucieczka przed nieznanym – oznacza specyficzny sposób przeżywania problemów i narastające problemy wpływające na stres dnia codziennego.

Jak sobie radzić z koszmarami sennymi u dzieci

koszmarydzieci2Koszmary występujące u dzieci to duży problem zarówno dla nich samych, jak i ich rodziców. W jaki sposób radzić sobie z takimi koszmarami sennymi? No cóż, nie jest to łatwe. Koszmary senne mogą występować już w okresie niemowlęcym i wtedy nie mamy możliwości otrzymania informacji od samego dziecka, co jest domniemaną czy prawdziwą przyczyną takich problemów ze snem.

Koszmary senne u dzieci

koszmary dzieciWiększość dzieci w okresie nawet wczesnego rozwoju miewa problemy z koszmarami sennymi.
Są one dużym problemem również dla rodziców, którzy denerwują się złym samopoczuciem i brakiem spokojnego snu wśród swoich pociech. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Większość specjalistów wskazuje na atmosferę domową, urazy psychiczne lub przeżywanie sytuacji występujących w ciągu dnia.

Koszmary senne

koszmaryKoszmary senne to w dzisiejszych czasach problem występujący dość często. Szybkość dnia codziennego czy problemy finansowe w dobie pędzącego kryzysu wpływają bezpośrednio na jakość naszego snu oraz wywoływane tym koszmary senne. Koszmar senny jest mroczną stroną snów. Zamiast miłych dla umysłu scen i przyjemnych dla duszy obrazów, doświadczamy uczucia lęku, bólu i bezradności.