Google+ Google

Czym kierować się przy wyborze stelaża cz. 2

czym sie kierowacDobrze dobrany stelaż jest często kluczem do osiągnięcia nie tylko prawidłowej pozycji snu, ale przede wszystkim, mówiąc ogólnie do osiągnięcia doskonałego humoru i zdrowego wypoczynku podczas snu. Jednak zakup stelaży do łóżek nie jest sprawą łatwą. Czym powinien się charakteryzować wygodny stelaż? Przede wszystkim stelaż musi dobrze pasować rozmiarem do zakupionego łóżka, a właściwie jego ramy.

Czym kierować się przy wyborze stelaża cz. 1

czym sie kierowacOdpowiednio dobrany stelaż pozwoli nie tylko wygodnie przespać noc, ale przede wszystkim po dobrze przespanej nocy poprawi nam humor w ciągu dnia. Czym kierować się przy wyborze stelaża? Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań; dotyczących problemów ze snem oraz własnych preferencji dotyczących sposobów spania najbardziej dla nas odpowiednich.

Z czego powinien być wykonany stelaż

z czego stelazDobry stelaż to jedna z najważniejszych elementów składających się na komfortowy sen. To właśnie na stelażu spoczywa materac. Od jakości stelaża bardzo często zależy jak się wyśpimy, więc warto zainwestować w dobry i odpowiedni stelaż. Stelaże wykonuje się ze specjalnie przygotowanych, drewnianych i lekko uwypuklonych listewek połączonych w różny sposób, zazwyczaj taśmą. 

Popraw komfort swojego snu, kup stelaż

kup stelazKomfort snu ma wpływ na nasz cały dzień, a biorąc pod uwagę, że przesypiamy 1/3 całego życia, dobry i spokojny sen wpływa bezpośrednio na nasze życie. Dlatego należy zadbać, aby jakość naszego snu była jak najlepsza. Wpływ na nasz sen ma zarówno to w jaki sposób spędzimy nasz dzień, ale również a może przede wszystkim to w jaki sposób się do niego ułożymy.

Stelaże

StelażeJeśli już zdecydowaliśmy się na konkretny model materaca, warto pomyśleć o odpowiednim stelażu. Jeżeli w ofercie materacy mamy kilku faworytów i problem z wyborem - dobór najlepszego dla nas stelaża i jego współdziałanie z materacem pozwoli podjąć ostateczną decyzję. Pamiętajmy - materac i stelaż tworzą jedną całość: nasze łóżko!
W źródłach wymienia się przeważnie 8 różnych rodzajów stelaży: