Google+ Google

Zanim kupisz materac i łóżko

miniCzy wiesz, że łóżko jest wyjątkowym miejscem? W Twoim domu łóżko powinno spełniać rolę wiodącego mebla. Jeśli już to rozumiesz, musisz wiedzieć jakie elementy Feng Shui powinieneś wziąć pod uwagę przy zakupie łóżka. Najpierw wybierz rozmiar łóżka, styl i z czego łóżko będzie zrobione. Wybór jest bardzo duży. Rozmiar łóżka wybierzesz oczywiście sam. Jeśli chodzi materiał z jakiego zrobione powinno być łóżko, to Feng Shui mówi zdecydowanie

Jak wybierać dobry materac na portalach aukcyjnych

Zakup materaca to poważna sprawa. Czy warto i czy można kupić dobrej jakości materac w Internecie a w szczególności na portalu aukcyjnym? Każdy kupujący powinien kierując się wskazówkami specjalistów i swoimi preferencjami wybrać rodzaj, rozmiar i wysokość materaca. Od tego należy zacząć, ale warto też rozważyć jakiej marki materaca szukamy.

Plusy i minusy pianki memory

Każdy kto kupuje materac chciałby poznać zalety i wady produktu.
Dlatego przedstawimy kilka zalet i wad pianki memory, używanej w materacach.

Zalety:
1. Dobre wsparcie kręgosłupa poprzez odpowiednie rozłożenie masy ciała na powierzchni. W wielu innych rodzajach łóżek, punkty nacisku są tworzone dla najcięższych części ciała...

Czy pianka memory jest właśnie dla Ciebie

Z wielu nowinek na rynku, ostatnio coraz popularniejsze stają się materace z tzw. pianką memory.
Pianka tego typu zapamiętuje kształt naszego ciała, stając się jednocześnie wygodną perspektywą podczas snu. Po umieszczeniu na takiej piance przedmiotu, pianka stopniowo dostosowuje się do jego kształtu, a po jego usunięciu powoli odzyskuje swój pierwotny wygląd.

Materac przy bólach kręgosłupa

Sen na źle dobranym materacu może spowodować jeszcze większe problemy z bólami pleców. Brak odpowiedniego podparcia czy brak rozluźnienia mięśni podczas snu wspomagają takie problemy. Komfort snu ucierpi również, gdy niewłaściwie dobierzemy materac pod kątem naszych preferencji.
Właśnie osobiste preferencje dotyczące pozycji snu, wygody czy twardości materaca są najważniejsze i tym powinniśmy się kierować na początku wybierając materac.

Jak się pozbyć starego materaca?

materazKupując nowy materac musisz się w jakiś sposób pozbyć swojego starego materaca.
Możesz go po prostu wyrzucić, ale czy to takie proste jak Ci się zdaje?
Wiele osób wyrzuca materace na śmietnik, podczas gdy biorąc pod uwagę środowisko wypadałoby je raczej oddać w dobre ręce.
Co więc zrobić ze starym materacem?

Kupiłeś materac, teraz musisz zamówić dostawę

dostawaJeśli już wybrałeś właściwy dla siebie materac, musisz zorganizować jego dostawę.
A co jeśli kupujesz też łóżko czy stelaż.
Rozważ zakup i dostawę z jednego sklepu.
Negocjuj. Niektóre firmy przy zakupie materaca i stelaża zaproponują Ci dostawę gratis. No ale co dalej, zamawiając dostawę materaca musisz rozważyć kilka ważnych kwestii

Materace używane, czy w ogóle warto?

materace uzywaneMaterac to zazwyczaj duży wydatek z naszego budżetu.
Nic w tym więc dziwnego, że chcemy taki wydatek zminimalizować.
Wiele osób zastanawia się nad kupnem używanego, ale jeszcze w dobrym stanie, materaca.
Myślimy też o tym, żeby używany materac zostawić dla gości lub dać młodszemu dziecku, bo starsze już z niego wyrosło.

Materace FAQ

materacJako specjaliści od snu często jesteśmy pytani o te same rzeczy, dotyczące na przykład materacy, dlatego postanowiliśmy udzielić wszystkim naszym Użytkownikom odpowiedzi na kilka z nich, na łamach naszego portalu.
1. Czy i kiedy potrzebuję nowego materaca?
Jest kilka rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę chcąc zmienić stary materac na nowy:

Jak kupić dobrej jakości sofę?

sofaJeśli masz znajomych, którzy do Ciebie przyjeżdżają i potrzebujesz ich czasem gdzieś położyć spać możesz kupić sofę. Nie chciałbyś jednak, aby wstając rano bolał ich kręgosłup czy mieli pretensję do Ciebie o komfort snu. W dzisiejszych czasach dobrej jakości sofa na jedną czy dwie noce z powodzeniem może zastąpić regularne łóżko. Zanim zaczniesz poszukiwania zmierz na jaką wielkość sofy możesz sobie pozwolić.

Przedłuż życie swojego materaca

materacGwarancja producenta zazwyczaj obejmuje 1-2 lata użytkowania Twojego materaca, ale co dalej? Po tym czasie producent już nie naprawi ani nie wymieni zakupionego materaca. Jak sprawić, aby Twój materac wytrzymał w dobrej kondycji znacznie dłużej? Oczywiście najpierw musisz kupić dobrej jakości materac, bo niewytrzymały materac, ze słabszej jakości materiałów, może po prostu nie dotrzymać nawet do 2 lat.

Jak stwierdzić, że materac należy wymienić

materacWbrew obiegowym opiniom, to materac a nie telewizor czy dvd jest najważniejszym meblem w Twoim domu. Żaden inny mebel nie jest częściej i dłużej używany przez Ciebie. 1/3 naszego życia spędzamy śpiąc. Jeśli więc odczuwasz dyskomfort, Twój materac nosi wyraźne ślady użytkowania, skrzypi czy piszczy zastanów się czy to nie jest już pora na zmianę materaca. Niewygodny materac może być przyczyną złego humoru, niewyspania czy bólów kręgosłupa czy głowy.

5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć kupując materac

materacWchodzę do salonu z materacami, a tam…wybór ogromny i co? Podchodzi sprzedawca i zaczyna mnie przekonywać swoim miłym głosem…ale czy na pewno zna się na rzeczy? Czy na pewno zależy mu na tym, żebym kupił dobry materac? A może chodzi o marżę, może zależy mu na tym, aby jak najwięcej zarobić? Często chyba mamy takie wrażenie… Jeśli więc chcemy kupić dobry materac, co powinniśmy wiedzieć? Jak powinniśmy kupować materac?

Jak kupować materace przez Internet

zakupy internetoweW dobie szybkiej komunikacji, braku czasu a często zmęczenia organizmu po całym wyczerpującym dniu w pracy nie mamy ochoty na „włóczenie się” po sklepach detalicznych.
Coraz częściej wybieramy zakupy w sieci.
Rynek tzw. e-commerce czyli stron internetowych sprzedających produkty poprzez najszybciej rosnące pod kątem popularności medium jakim jest Internet oferuje właściwie wszystkie...

Pokrowce na materace

Pokrowce na materaceDo produkcji pokrowców na materace wykorzystujemy coraz nowsze zdobycze nauki w przemyśle włókienniczym. Innowacyjne materiały nie tylko wyglądają bardzo estetycznie, ale spełniają również wiele pożytecznych funkcji. Są to materiały antyalergiczne, antyelektrostatycznie, ogniotrwałe, zapewniają komfort odpoczynku i zapobiegają brudzeniu się. Problem alergii i infekcji skłonił producentów do poszukiwania nowych materiałów wspomagających ochronę

Jak używać materace i stelaże

Jak używać materace i steażeZaleca się użytkowanie materacy w komplecie ze stelażem, który zapewnia swobodny przepływ powietrza i wentylację materaca. Nie należy kłaść materaca na podłożach takich jak podłoga czy lita płyta, które uniemożliwiają wentylację. Użytkowanie materaca bezpośrednio na podłodze powoduje, że jesteśmy narażeni na wdychanie kurzu i roztoczy. Materace obustronne należy przynajmniej raz na 6 miesięcy obrócić, zwiększa to żywotność i poprawia higienę snu.

Jakie znaczenie ma twardość materaca

Jakie znaczenie ma twardość materacaMaterac za miękki
Ciało śpiącego zapadnie się w materacu, a kręgosłup ułoży się w rozciągniętą literę C. Miednica znajdzie się o wiele niżej niż barki, co spowoduje złe krążenie, ból pleców i niewyspanie. Każdorazowa zmiana pozycji na takim materacu wymaga dodatkowej energii i wysiłku dla organizmu, a mięśnie zamiast odpoczywać, będą wciąż pracować aby zrekompensować złe

Rodzaje materacy

Rodzaje materacyPodziałów na rodzaje materacy jest tak dużo, jak tylko dużo jest szkół w tym temacie. Na przykład niektórzy zaliczają materace kieszonkowe do materacy sprężynowych, a niektórzy uważają, że to jest totalna bzdura i nieprawda. Generalnie możemy przyjąć podział materacy ze względu na środek – czyli co zawiera. Będą to materace:
- sprężynowe ( w tym podział na bonnelowe i kieszeniowe)

Jak kupować materace

Jak kupować materaceDecydując się na kupno materaca, który ma nam zapewnić odpowiedni wypoczynek, relaks i komfort snu, powinniśmy poświęcić mu nieco więcej uwagi. Nim wybierzemy się do sklepu musimy ustalić, jak wiele funkcji ma spełniać materac i jakie wymiary nam odpowiadają. Pamietajmy, że dla osoby dorosłej materac powinien być dłuższy o około 20 cm od jej wzrostu, a szerokość co najmniej 70 cm dla jednej osoby.