Google+ Google

5 porad jak zyskać energię o poranku

z kubkiemWstając o poranku z dużą dozą energii, możesz być pewien, że cały dzień będziesz spędzał aktywnie. Twój humor znacznie się poprawi i spojrzysz pozytywnie na swoje czynności, które masz wykonać w ciągu dnia.
No ale co zrobić, by budzić się z energią?
Jest to na to kilka sposobów. Oczywiście pamiętajmy, że sami musimy chcieć się tak obudzić.

Co zrobić aby wstawać wcześniej

budzikWcześniejsze wstawanie, chociaż przez niektórych ludzi „znienawidzone”, może w istocie nie tylko dać Ci kilka godzin „życia” więcej, ale również może dostarczyć dużo pozytywnej energii na cały dzień. Dzięki wcześniejszemu wstawaniu, można sobie pozwolić na spokojniejszy poranek, bo nie musimy się przecież aż tak spieszyć. Dużo zależy oczywiście od godziny, o której się zasypia, bo wiadomo, że optymalna ilość snu dla człowiek to 7-8 godzin.

Czy spać w pracy?

w pracyPewnie nie raz podczas pracy czuliście się zmęczeni.
Czy zdarzało się Wam przymykać oczy czy nawet przysypiać podczas pracy?
Zazwyczaj zdarza się to po południu, osobom pracującym w biurach.
I tu pojawia się problem. Zaskoczeniem dla pracownika, który przysypia w pracy może być złożone mu z tego powodu wypowiedzenie. 

Zdrowy sen a palenie

papierosPalenie to nałóg. Jak każdy nałóg, również palenie źle wpływa na organizm człowieka. Ale jaki ma wpływ na sen? No właśnie, palenie nie tylko szkodzi na tzw. dłuższą metą, ale również odnosi niepożądany skutek w tzw. procesach chwilowych. Chociaż palenie przed snem, może niektórych ludzi odprężać, tak naprawdę powoduje poprzez zwiększony poziom nikotyny w organizmie, problemy z zasypianiem. Częste palenie przed snem, nie tylko uzależnia...

Co to jest sen?

ksiezycIstnieje co najmniej kilkanaście definicji "snu". Można powiedzieć, że jest to sytuacja polegająca na dobrowolnym zawieszeniu dobrowolnym funkcji organizmu oraz świadomości, częściowe lub pełne. Fizjologicznie, sen jest złożonym procesem odbudowy i odnowy dla ciała. Naukowcy wciąż nie mają ostatecznego wyjaśnienia, dlaczego ludzie mają potrzebę snu.  Wiemy, że sen nie jest procesem biernym lub po prostu "wyłączeniem" funkcji organizmu...

Sen naszych przodków

przodkowieJak spali nasi przodkowie, na czym spali jak długo? Dzisiaj większość z nas śpi w komfortowych, w porównaniu do tamtych czasów, warunkach. Mamy wygodne łóżka, stelaże, materace. Kiedyś ludzie nie mieli takich wygód i zależnie od czasów i pozycji społecznej spali na słomie, wełnie (tak, surową wełnę używano do wypełniania worków, które „robiły” za materace). Spano też na pierzu, ale nie każdego było na nie stać. 

Strona 1 z 3