Google+ Google

Niebo, jak poznawać gwiazdy

gwiazdyKażdego wieczora spoglądamy w niebo, widzimy zachodzące Słońce i pojawiający się Księżyc wraz z gwiazdami. W ciągu dnia, patrzymy w niebo, aby wyczytać jaka jest pogoda, czy chmury deszczowe się zbliżają czy Słońca nie zasłaniają chmury. Dzień dla człowieka jest normalnością, bo wtedy jest najaktywniejszy, co wynika z jego natury. Noc jest bardziej tajemnicza, wyzwala w ludziach niepokój.

Na upalne dni

kobietaNa wysokie temperatury, również w godzinach wieczornych, może wpłynąć w naturalny sposób, to jak ludzie przygotowują się do snu. Organizm uwalnia ciepło przez ręce, twarz i nogi na czas snu. Jeśli coś uniemożliwia spadek temperatury, przeradza się to w słabą jakość snu i szkodliwie wpływa na ludzki organizm, uniemożliwiając mu szybkie zaśnięcie. Ważny jest wybór pościeli a co wielu specjalistów potwierdza, naturalne włókna są najlepsze.

Jak przetrwać przeziębienie będąc w ciąży

choraWszyscy wiemy, że gdy zbliża się zima rozpoczyna się również sezon zachorowań na grypę oraz na uciążliwe przeziębienie. Skoki temperatur oraz szalejące w powietrzu wirusy atakują nasze organizmy, które w czasie przedświątecznego zamieszania są bezbronne. Garściami łykamy tabletki, popijamy syropy i walczymy z katarem, bólem gardła i temperaturą. Jak jednak sobie poradzić kiedy pod serduszkiem nosimy swój największy skarb? Jak przetrwać przeziębienie i złe samopoczucie będąc w ciąży?

Baby blues - co to takiego?

baby bluesJeszcze będąc w ciąży zapewne wyobrażałaś sobie jakie cudowne chwile czekają cię z twoim maleństwem. Na pewno jak każda przyszła mama nie mogłaś się doczekać kiedy w końcu będziesz mogła przytulić, pocałować i uściskać swoje dzieciątko. A teraz kiedy ten mały człowieczek jest już na świecie jesteś smutna, zapłakana, czujesz się rozczarowana, bezradna i samotna. Mąż i pozostali członkowie rodziny dziwią się dlaczego nie jesteś szczęśliwa...

Musi Pani leżeć - ciąża zagrożona

Kiedy kobieta dowiaduje się,że jest w ciąży to jej szczęście zazwyczaj nie zna granic. Jednak wszystko się zmienia kiedy usłyszy od lekarza,że ciąża nie przebiega prawidłowo i jest zagrożona.

Uśmiech znika z twarzy i niejedna kobieta wpada w depresję i się całkowicie załamuje. Nie jest to nic dziwnego, bo przecież nie takiej informacji oczekujemy. Problem dotyczy niemal co piątej kobiety w ciąży, która słyszy od lekarza, że ze względu na zagrożenie swojej ciąży musi leżeć aż do rozwiązania. Jak przetrwać te kilka miesięcy w łóżku?

Jaka kolacja przed snem?

kolacjaSpożywanie posiłków w ilości 5 czy nawet 6 dziennie jest ważne dla utrzymania odpowiedniej linii i tak jak śniadanie ma nam dać energię na cały dzień, tak kolacja ma podobne znaczenie dla naszego snu. Trudno zasnąć, gdy się czuje głód. Spotykamy się często z przekonaniem, że kolacja tuczy a wszystko co zjemy tuż przed snem odłoży się tłuszczem w naszym organizmie.  To prawda, że kolację powinno się jeść odpowiednio wcześniej, zazwyczaj 2 godziny przed...

Strona 1 z 2